Wójt Gminy Drawsko ogłosił drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż czterech niezabudowanych działek budowlanych położonych w obrębie Chełst Zachód. Przetarg odbędzie się 18 września 2026 roku o godzinie 10:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Drawsko (parter, pokój nr 7).
Przedmiot sprzedaży
Do sprzedaży przeznaczono działki oznaczone numerami 310/13, 310/15, 310/17 i 310/19, każda o powierzchni około 0,14 ha. Wszystkie są gruntami ornymi (RVI), częściowo zadrzewione, o prostokątnym kształcie i płaskim terenie. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (Uchwała XLV/279/2010 Rady Gminy Drawsko z dnia 20 maja 2010 r.) przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Ceny wywoławcze i wadium
- Działka nr 310/13 – cena wywoławcza 69 500 zł netto, wadium 10 000 zł, postąpienie min. 700 zł.
- Działka nr 310/15 – cena wywoławcza 70 400 zł netto, wadium 10 000 zł, postąpienie min. 710 zł.
- Działka nr 310/17 – cena wywoławcza 64 100 zł netto, wadium 10 000 zł, postąpienie min. 650 zł.
- Działka nr 310/19 – cena wywoławcza 70 100 zł netto, wadium 10 000 zł, postąpienie min. 710 zł.
Do ceny netto doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%. Wadium należy wpłacić na konto Gminy Drawsko w BS Wieleń (nr 41 8960 0003 0000 2121 2000 0040) do 15 września 2026 roku. W tytule przelewu należy podać numer działki oraz dane uczestnika.
Warunki przystąpienia do przetargu
Uczestnicy muszą okazać dowód tożsamości, a w przypadku małżeństw – obecność obojga małżonków lub pisemną zgodę drugiego na nabycie nieruchomości. Przed rozpoczęciem przetargu składane jest oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami i stanem nieruchomości. Wygrywa osoba, która zaoferuje najwyższą cenę po trzykrotnym wywołaniu. Cena osiągnięta w przetargu (pomniejszona o wadium) musi być wpłacona przed zawarciem umowy notarialnej, które nastąpi w terminie wyznaczonym przez organizatora, nie później niż 21 dni od rozstrzygnięcia.
Dodatkowe informacje
Nabywca będzie zobowiązany do uzyskania zgody na zjazd z drogi gminnej, wykonania go na własny koszt, a także doprowadzenia mediów (woda, energia) na własny koszt. Ewentualna wycinka drzew wymaga stosowania przepisów ustawy o ochronie przyrody. Gmina nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte.
Pierwszy przetarg na te nieruchomości odbył się 24 lipca 2026 roku i nie zakończył się sprzedażą. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Drawsko (pokój nr 11) lub pod numerami telefonów: 67 256 90 63, 693 223 797 (Mirosława Drózd). Ogłoszenie opublikowano na stronie internetowej gminy, w BIP oraz w prasie lokalnej.
Źródło: Gmina Drawsko
